Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie – czym jest?

Nie wszystkie kobiety mogą zdecydować się na poród naturalny i czasami potrzebna jest nieskomplikowana operacja, by im to ułatwić. Decyzję o sposobie rozwiązania porodu podejmują lekarze, którzy wiedzą, że ich decyzja będzie najlepsza dla przyszłej matki i jej dziecka. Istnieje kilka powodów, jakie wskazują lekarzom, że lepiej wykonać cesarskie cięcie.

Wśród nich znajdują się: zaburzenia tętna płodu, zakażenie wewnątrzmaciczne czy niewłaściwe ułożenie płodu lub konieczność wcześniejszego porodu spowodowana niewłaściwym rozwojem płodu. Cesarskie cięcie wykonywane jest wtedy, kiedy kobieta skarży się na wadę serca, zbyt wysokie ciśnienie czy zakażenie dróg rodnych. Wykonuje się je gdy matka jest w zaawansowanym wieku lub spodziewa się ciąży bliźniaczej.

Cesarskie cięcie a poród naturalny

Lekarze potrafią przewidzieć, które ciąże zakończą się cesarskim cięciem. Z obserwacji chorób przebytych przez kobietę i z budowy jej miednicy można wywnioskować, że poród naturalny jest wykluczony. Planowe cięcie wykonuje się, gdy łożysko znajdujące się wewnątrz naszego organizmu zagraża dziecku. Istnieją tez sytuacje, których nie sposób przewidzieć, dlatego w trakcie rozwoju wypadków lekarze decydują się na ostateczne rozwiązania.

Related posts: