Dni płodne

Dni płodne a antykoncepcja

Na przełomie ostatnich dwóch wieków antykoncepcja stała się popularna i uznana powszechnie za najlepszą metodą zapobiegania niechcianej ciąży. Cykl miesięczny wyznacza dni płodne i dni niepłodne każdej kobiety, która zaczyna miesiączkować w odstępstwach około 28 dni. O ile dni niepłodne nie mają wpływu na zapłodnienie komórki jajowej, o tyle dni płodne stwarzają jej ku temu najlepsze warunki.

W związku z powyższym w tym terminie kobieta, która nie jest gotowa, by zostać matką powinna się zabezpieczyć, nie rezygnując ze współżycia ze swoim partnerem. Nowoczesna antykoncepcja wychodzi naprzeciw współczesnym kobietom. Pozwala im podejmować świadome decyzje i nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych.

Antykoncepcja

Nie żyjemy w zaprzeszłych czasach, gdzie płeć piękna była degradowana do roli kury domowej, płodzącej i wychowującej gromadkę dzieci. Dzisiaj jesteśmy świadome swojego ciała i możemy samodzielnie decydować o tym, kiedy chcemy zajść w ciążę. Nikt nas nie może do tego zmusić, co pozwala nam dojrzeć do macierzyństwa i cieszyć się z jego owoców.

Related posts: