Objawy ciąży 2

Objawy ciąży

Kobiety szybko wpadają w popłoch i panikę, gdy podejrzewają, że mogą spodziewać się niechcianej ciąży. Ich wyobraźnia kreuje w głowie dziwne obrazy, a organizm wysyła mylne sygnały. Pamiętajmy, że to zazwyczaj fałszywe alarmy, a spóźniająca się miesiączka nie musi być oznaką zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik. Warto wiedzieć, żenieregularna miesiączka może być spowodowana złą kondycją fizyczną, zmianą dotychczasowego trybu życia lub obecnym stresem czy przebytą niedawno chorobą.

Leki, alkohol, a nawet zmiana klimatu wpływają na opóźnienie cyklu, dlatego zanim zaczniemy się martwić, przeanalizujmy sytuację. Jeśli nadal będziemy niepewne, udajmy się do apteki i kupmy test ciążowy, który z dużym prawdopodobieństwem udzieli nam odpowiedzi na dręczące pytanie. Brak miesiączki równie dobrze jak jej pojawienie się przez kolejne trzy, cztery miesiące może informować nas o tym, że jesteśmy w ciąży.

Tabletki antykoncepcyjne

Pusty cykl może być spowodowany odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych czy wyciągnięciem obecnej w macicy spirali. Nie warto się martwić na zapas i wiedzieć, że objawy ciąży, takie jak nudności czy zawroty głowy mogą nam towarzyszyć nawet wtedy, gdy nie będziemy spodziewać się dziecka. Objawy ciąży występują dopiero na kilka tygodni po stosunku seksualnym, dlatego trzymajmy nerwy na wodzi i nie dajmy się zwariować.

Related posts: