Objawy ciąży

Objawy ciąży – na co zwracać uwagę?

Czy zauważasz pierwsze objawy ciąży? Czy wiesz jak reaguje Twój organizm, gdy doszło do zapłodnienia? Wiele młodych kobiet ma wyraźny problem z odpowiedzią na pytanie czy opóźnienie ich miesiączki jest spowodowane ciążą, a przynajmniej objawami ciąży, czy może zaburzeniami w cyklu. Nie wiedzą, że zmiana dotychczasowego trybu życia może wpłynąć na nieregularności związane z występowaniem miesiączki.

W związku z powyższym postaram się omówić kilka symptomów, które mogą, ale nie muszą wskazywać na pierwsze objawy ciąży. Pocztą pantoflową przekazywane są nieprawdziwe informacje, które wprowadzają niedoświadczone kobiety w błąd i każą im myśleć, że zatrzymanie miesiączki wiąże się z wyrokiem “jesteś w ciąży”. Brak regularnego cyklu może wskazywać na to, że spodziewamy się dziecka tak samo, jak trzy i cztery regularne miesiączki po zapłodnieniu.

Wczesne objawy ciąży

Do częstych objawów ciąży należą: nudności, wymioty, zgaga oraz ślinotok, które pojawiają się na kilka tygodni po zapłodnieniu komórki jajowej przez plemnik. Innymi są: szybkie przemęczanie i senność, którym może towarzyszyć zgaga. Kobiety mogą odczuwać zmęczenie, nadpobudliwość i ból w okolicach gruczołów piersiowych.

Related posts: