Poród naturalny 2

Czy poród naturalny musi boleć?

Zastanawiamy się często czy poród naturalny musi boleć i co zrobić, by ulżyć sobie w chwilowym cierpieniu. Żyjemy w XXI wieku, co sprawia, że przebieg ciąży i jej rozwiązanie nie muszą być bolesnym wspomnieniem. We współczesnym świecie istnieją środki przeciwbólowe, które sprawią, że poród naturalny odbędzie się szybko i sprawnie.

Miła atmosfera na sali porodowej, opieka specjalistów i wsparcie naszego męża zwykle wystarczają, by bezproblemowo urodzić dziecko. Znieczulanie jest indywidualną sprawą każdej z nas, dlatego decyzję o jego przyjęciu musimy podjąć same i zastanowić się czy ból jest na tyle intensywny, by faszerować się lekami. Czy znieczulenie jest bezpieczne dla dziecka i kobiety? Wszystkie mamy wiedzą jak uciążliwe są skurcze porodowe i że ich intensywność uniemożliwia pracę z lekarzem czy położną.

Cesarskie cięcie

W związku z tym lepiej podjąć decyzję o zastrzyku niż męczyć się przez wiele godzin. Odpowiedni wybór może ułatwić poród i przyczynić się do rezygnacji lekarzy z cesarskiego cięcia, jeśli zauważą, że przyszła mama dzielnie znosi ból. Pamiętajmy, że nie musimy cierpieć, a bezpieczne znieczulenie pozwoli nam przezwyciężyć strach i umożliwić dziecku przyjście na świat.

Related posts: