Poród naturalny

Czym jest poród naturalny?

Poród naturalny jest wiarą kobiety w możliwości, jakie przyniosła jej natura. Protestem przeciwko stereotypom i traktowaniem przyszłej matki przedmiotowo. W Wielkiej Brytanii zrodził się pomysł, by uciec od tradycyjnych i sztampowych modeli i posłuchać głosu kobiety, która została wyposażona w mechanizm czuwający nad procesem porodu. Ludzkość istniała wieki przed powstaniem współczesnej farmakologii, szkołami rodzenia i lekarzami położnikami.

Aktywny poród – to poród naturalny, o którym przebiegu w świadomy sposób decyduje kobieta. W nim jest wyrażona chęć do wzięcia odpowiedzialności za przebieg wypadków i wiara w słuszność podejmowanych przez nas decyzji. Każda kobieta reaguje instynktownie i słucha swojego wewnętrznego głosu, by umożliwić własnemu dziecku przyjście na świat. To on podpowiada jej, która pozycja będzie dla niej najwygodniejsza i przyniesie jej prawdziwą ulgę.

Aktywny poród

Aktywny poród naturalny jest spontaniczny, a odpowiedzialność za jego przebieg bierze przyszła matka. Charakterystyczne jest to, że wybiera pozycje wertykalne, czyli te, które wykorzystują siłę przyciągania ziemskiego. Dzięki takiemu porodowi kobieta może ruszać się w najbardziej dla niej optymalny sposób, ułatwiając dziecku prawidłowe ułożenie w kanale rodnym.

Related posts: