Postinor Duo

Dla kogo Postinor Duo?

Jeśli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie szukasz informacji o “tabletce po”. Być może zapomniałaś o antykoncepcji lub tradycyjny środek antykoncepcyjny (prezerwatywa) zawiódł. Na wstępie tego artykułu chcę Cię uspokoić jego skuteczność jest bardzo wysoka, a im szybciej weźmiesz Postinor Duo tym lepiej.

Co to jest Postinor Duo?

Postinor Duo zawiera hormon, który sprawia, że błona śluzowa macicy nie przyjmuje zapłodnionej komórki, a ponadto wydzielina w szyjce macicznej pod wpływem wysokiej dawki progestagenu (0,75 mg levonorgestrelu) staje się bardzo gęsta i nieprzepuszczalna dla plemników. Postinor Duo może spowodować również zahamowanie jajeczkowania, lecz nie w takim samym stopniu, jak środki antykoncepcyjne (składające się zarówno z gestagenów jak i estrogenu).

Postinor Duo – skutki uboczne

Jeśli tabletka zostanie przyjęta zgodnie z zaleceniami to nie ma żadnych skutków ubocznych. Musi być zachowany odstęp 12 godzinny między dwoma tabletkami. W żadnym wypadku nie wolno w miesiącu wziąc więcej jak 4 tabletki.

Postinor Duo – cena

Ze względu na powolne wypieranie przez Escapelle jest coraz trudniej dostępny. Mimo tego w niektórych aptekach nadal można spotkać Postinor Duo. Jego cena waha się od 70 d0 80zł.

Skuteczność Postinoru Duo

Ocenia się, że skuteczność Postinoru Duo zmniejsza się z upływem czasu od stosunku (95% po przyjęciu w ciągu 24 h, 85% po przyjęciu w ciągu 24-48 h a 58% po przyjęciu w ciągu 48-72 h). Pierwszą tabletkę Postinoru należy przyjąć jak najwcześniej po stosunku.

Sposób użycia Postinoru Duo

Czas na zażycie pierwszej tabletki nie może przekroczyć 72 godzin. Jeśli przyjęcie pierwszej tabletki nastąpiło później niż 1 godzinę po stosunku, to po 12 godzinach należy przyjąć drugą tabletkę. W przeciągu 2-3 dni po przyjęciu tabletki mogą wystąpić nudności, wymioty, bóle i zawroty glowy, krwawienia i plamienia.

Related posts: