Termin porodu 2

Jak wyznaczyć termin porodu?

Która z nas nie planuje idealnego terminu na przyjście na świat jej dziecka? Marzymy o zakupie idealnego łóżeczka, maleńkich ciuszków i udekorowaniu pokoju dla naszej kochanej córeczki lub dzielnego synka. Współczesna medycyna udziela nam cennych wskazówek dotyczących planowania przyszłej ciąży. Każda z nas może ustalić termin porodu własnego dziecka na podstawie kilku informacji.

Wśród nich znajdują się: reguła Naegelego, która mówi o tym, że termin porodu ustala się na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki; dzień zapłodnienia; test ciążowy i obliczenie wysokości dna macicy. Pamiętajmy, że termin wyznaczony prze specjalistę jest orientacyjny, co znaczy, że tylko kilka procent dzieci „rodzi się o czasie”.

Badanie USG, a termin porodu.

Pozostałe przychodzą na świat w cztery tygodnie po terminie i tylko krańcowe tygodnie są niebezpieczne dla naszej pociechy, gdyż wyciera się i obumiera łożysko. Wśród powszechnych metod stosowanych przez lekarzy najbardziej precyzyjną jest badanie USG, które wykonuje się pomiędzy 10 a 12 tygodniem ciąży. Dzięki niemu dowiemy się jak ułożone jest nasze dziecko i czy jego rozwój jest regularny i prawidłowy.

Related posts: